Normu pieņemšana darbā komandas saliedēšanai

Pastāvošie noteikumi darbā vērsti uz darba devēja un darbinieka sadarbības veidošanu, drošas vides nodrošināšanu un veiksmīgu komunikāciju. Kā papildu normas var palīdzēt izveidot ciešāku sadarbību un saliedētību darbinieku starpā? 

Normas veido veiksmīgāku iekšējo darba vidi, kā arī palīdz saprasties darbiniekiem savā starpā, tāpēc nozīmīgi ir par tām vienoties kopīgā ceļā. 

Kas ir svarīgi gan individuāli katram darbiniekam, gan visai darba komandai? 

Droša darba vide un parakstīti darba noteikumi, nenodrošina uzreiz patīkamu iejušanos darbā vai sastrādāšanos ar kolēģiem. Tomēr vairāki aspekti gan ir svarīgi katram darbiniekam, gan ir noderīgi komandas veidošanā. Darbiniekiem aktuāla ir:

 • Viegla savstarpējā komunikācija
 • Atgriezeniskās saites izveidošanās (padomi, kritika, uzslavas)
 • Iesaiste un piederības sajūtas radīšana 
 • Spēja brīvi komunicēt un izteikt domas
 • Patīkami darba vides apstākļi (pozitīva darba vide)
 • Darba procesam nodrošināta vide (aprīkojums, apgaismojums, mēbeles)
 • Atbilstošs novērtējums un atalgojums (atzinība, prēmijas, bonusi) 

! Bonusu sistēma bieži vien ir svarīgāka par atalgojumu. Saskaņā ar EBRI pētījumu “78% darbinieku piekrīt un saka, ka piedāvātie bonusi ir ļoti vai ārkārtīgi svarīgi viņu lēmumā strādāt izvēlētajā darba vietā.”

Lai realizētu visus šos aspektus un vēl vairāk, var pieņemt formāli vai arī neformāli izstrādātas normas un ieviest pilnīgi jaunus un nebijušus “komandas likumus’’.

Normu izveidošana un ieviešana

Normu izstrāde noteikti ir saistīta ar darbiniekiem aktuālo apstākļu nodrošināšanu vai arī uzlabošanu. Vienmēr ir kādi aspekti, kas varētu būt labāki. To konstatēšanai, jāsapulcējas klātienē vai arī anketas veidā jāveic aptaujāšana ar darba vides iespējamajiem uzlabojumiem un esošajiem traucējumiem darba apstākļos. Varbūt darbā nav labs kafijas aparāts vai arī nav pusdienošanas vietas, vai arī pārāk maz kopīgo pasākumu. Šo ieteikumu spektrs var būt ļoti plašs. 

Ņemot vērā visus ieteikumus vai sūdzības, kopīgi var dalīties ar idejām, kas varētu uzlabot esošo situāciju. Tās arī būtu pieņemtās darba normas. Procesā, kad kolēģi dalītos ar idejām, viens otru labāk iepazītu, kā arī jau saliedētos sarunu un diskusiju laikā. Tas nenozīmē, ka vienas sarunas laikā varēs izstrādāt gatavas normas vai vienoties par konkrētu normu ieviešanu, tāpēc svarīgi ļauties ideju ģenerēšanai, apkopot idejas un izanalizēt iespējamos ieguvumus pēc ieviešanas.  

Uzlabojumu apspriešana → Kopīga sanāksme → Kopīgu mērķu izvirzīšana → Prāta vētra →  Ideju apkopošana → Jaunie ieguvumi →  Normu ieviešana

Idejas jaunām normām darba vidē

 1. Gardas un veselīgas uzkodas

Katras nedēļas sākumā kāds no darbiniekiem ir atbildīgs par nelielu uzkodu nodrošināšanu kolēģiem, lai kopīgi no rīta vai kādā pātraukumā mielotos, piemēram, ar sezonas augļiem.

 1. Netraucēt ārpus darba laika

Kad darba process norit uz vietas darba vietā, darbinieki vēlas saglabāt un nošķirt savu brīvo laiku no darba, kad izveidojas neapzināts princips – zvanīt un rakstīt jebkurā diennakts laikā citam kolēģim.

 1. Fiziskā atpūtas pauze

No rīta vai arī dienas laikā atvēlēt laiku īsai 10-15 minūšu pauzei, kad visi darbinieki kopīgi izkustas, uztaisa vienkāršus vingrinājumus, lai spētu produktīvāk strādāt un koncentrēties darbam. Piemēram, izapļot roku locītavas, uztaisīt pietupienus, izkustināt plecus un kājas.

 1. Kopīgs mēneša pasākums

Lai vienmēr negaidītu iniciatīvu no darba devēja vai vadītāja puses, darbinieki paši var katru mēnesi noorganizēt kādu kopīgu aktivitāti, piemēram, filmu vakaru, pārgājienu dabā, galda spēļu pēcpusdienu, boulinga spēli utml. Kopīgu aktivitāšu organizēšanā var iesaistīt arī vadītāju, lai dotu mājienu, kas vieno un patīk darba kolektīvam.

 1. Savstarpējās komunikācijas uzlabošana

Katru nedēļu jānosūta e-pasts vai ziņa kādam no kolēģiem vai arī klātienē jāuzaicina uz tikšanos, lai apjautātos par darba nedēļas veiksmēm un neveiksmēm, dalītos ar pieredzi vai padomiem. 

Komandas saliedēšana ir process, kas prasa laiku un ieguldījumu no visiem darbiniekiem. Šādu normu ieviešana nav domāta, lai ieroobežotu darbiniekus vai tieši sagrautu kopējo atmosfēru. Pareizu normu ieviešana palīdzēs satuvināties, veicināt savstarpējo komunikāciju un arī uzlabot darba vidi. 
Uzzini vairāk par darbinieku saliedēšanās veicināšanu.

Peintbols pirmo reizi

Pirmo reizi dodoties uz peintbola laukumu, jums patiešām nav ne jausmas, ko gaidīt. Ko jums vajadzētu vilkt mugurā? Vai jums nepieciešama kādi treniņi? Kā spēle šo spēli? Šie ir visi biežie jautājumi jaunajiem peintbolistiem.

Kaut arī katrs peintbola laukums ir nedaudz atšķirīgs, jūs varat sagaidīt tām visām ir kāda kopīga lieta. Ar nelielām zināšanām, pirms dodaties ceļā uz pirmo spēli, varēsiet pilnībā izbaudīt šo pieredzi. Peintbols ne vienmēr ir tik vienkārši, kā pamostoties sestdienas rītā un izlemt, ka vēlaties spēlēt tajā dienā. Diezgan bieži tas ir jāplāno pirms laika.

Pirmā lieta, kas jums jādara, ir noskaidrot, vai jums ir jāpiesakās, lai spēlētu.

Daudzos laukumos ir ieplānoti laiki, kad var spēlēt. Daži prasa, lai jūs norunātu tikšanos vai nāktu kopā ar grupu. Zvaniet vietējam laukumam un vaicājiet par viņu pierakstiem. Ja jums nav savas grupas, noteikti jautājiet viņiem par grupām, kurām varat pievienoties.

Ko vilkt?
Atkarībā no laukuma, kurā spēlējat, apģērbs var mainīties. Daudzi pirmo reizi spēlējošie spēlētāji jūtas visērtāk, ja valkā džinsus un sporta kreklu. Džinsi parasti ir piemēroti lielākajai daļai lauku. Sporta krekls palīdz nomierināt daudzu jauno spēlētāju bailes par sitienu ar peintbolu bumbiņu.

Lai ko tu valkātu, pārliecinies, vai tās ir drēbes, kuras tev pārāk neinteresē. Lielākā daļa peintbola pildījumu neaptraipīs jūsu apģērbu, taču tas ne vienmēr notiek. Vislabāk ir valkāt kaut ko tādu, kas jums nebūtu žēl pēc tam mest laukā. Kā arī daži no laukumiem iedod tādus kā kombinezonus.

Uzziniet par drošību
Pirms jūs spēlējat pirmo spēli, laukums darbinieki sniegs pārskatu par drošības noteikumiem. Daži lauki to nodrošina ar īsu video, bet lielākā daļa sniegs mutisku pārskatu no vadītājiem vai tiesnešiem.

Ir ļoti svarīgi, lai visi pievērstu uzmanību šai instruktāžai. Peintbols ir samērā drošs sporta veids, taču tas ir saistīts ar citu spēlētāju šaušanu, tāpēc pastāv zināms risks. Nekad spēles laikā nedrīkst noņemt ķiveri, tā Jūs pasargās no galvas traumām. Nopietnākās peintbola traumas gūst no spēlētājiem, kuri nejauši tiek sašauti acīs.

Ļaujiet spēlei sākties
Peintbola spēle sāksies ar to, ka tiesneši norīko komandas un paskaidro tās spēles noteikumus, kuru jūs spēlējat.

Komandas var sadalīt ar aprocēm vai vienkārši novietot pretējos laukuma galos.
Kad spēles mērķis ir noteikts un komandas ir izvietotas, tiesnesis kliegs “Game On!” vai pūtiet svilpi, un spēle sākas. Spēles laikā spēlētāji mēģinās sasniegt izvirzīto mērķi, mēģinot izslēgt otru komandu. Ja spēlētāji tiek notriekti ar peintbolu un peintbols saplīst, tie tiek izslēgti.

Nodokļu atmaksas kalkulators – vai zini, kas Tevi sagaida nākamajā gadā?

Vai zināji, ka ir iespējams veikt aprēķinus, lai noskaidrotu, vai pēc jaunā gada Tevi sagaida nodokļu atmaksa, vai tomēr nāksies piemaksāt Valsts ieņēmumu dienestam par aizvadītā gada nodokļiem? Jā, ir izveidots šāda veida rīks, ko sauc par nodokļu atmaksas kalkulatoru. Bet vai Tu maz zini, kas ir nodokļu atmaksa un ko šāds kalkulators aprēķina? Lasi raksta turpinājumu un uzzini!

Nodokļi ir obligāti veicami maksājumi, kurus par tādiem nosaka valdība. Šādi maksājumi jāveic gan fiziskām, gan juridiskām personām, taču to apmēri ir atšķirīgi. Nav noslēpums, ka nodokļi veido lielu daļu valsts budžeta, tāpēc tie ir tik nozīmīgi valsts kopējā attīstībā. Bet par kāda veida nodokļiem ir runa, domājot par nodokļu atmaksu?

Nodokļu atmaksa – kas tas ir?

Nodokļu atmaksa rodas situācijās, kad konkrētais nodokļu maksātājs valsts budžetā ir pārmaksājis. Nodokļu atmaksai ik gadu ir jāpiesakās, tomēr ne visi to var saņemt. Kādās situācijās tā ir iespējama? Ja nodokļi pārmaksāti, veicot:

 • iemaksas 3. pensiju līmenī;
 • uzkrājošās dzīvības apdrošināšanu. 

Pensiju 3. līmenis

Šis pensiju līmenis darbojas jau vairāk nekā 20 gadus, un tas ir veidots ar mērķi ļaut iedzīvotājiem brīvprātīgi veidot papildu uzkrājumus vecumdienām, kas nozīmē, ka papildus pirmajiem diviem pensiju līmeņiem Tev ar darba devēja starpniecību ir iespējams daļu no ienākumiem ieguldīt. 

Uzkrājošā dzīvības apdrošināšana

Izmantojot uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu, iespējams saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atmaksu līdz pat 20% apmērā. Tas nozīmē, ka Tu regulāri veic iemaksas dzīvības apdrošināšanā. Šādā veidā iespējams krāt kapitālu pirmajai iemaksai par mājokli vai doties ceļojumā, tādējādi apdrošinot sevi un pasargājot savu ģimeni.

Bet kas ir nodokļu atmaksas kalkulators un ko ar to var aprēķināt? Par to lasi un uzzini raksta turpinājumā!

Nodokļu atmaksas kalkulators – kā darbojas?

Pārmaksāto nodokļu atmaksas kalkulators ir viens daudzu kalkulatoru veidiem, ar kuriem iespējams aprēķināt aptuvenu rezultātu, kas saistīts ar konkrētu tēmu, šajā gadījumā – nodokļiem. Nodokļu atgriešanas kalkulators palīdz aprēķināt, cik lielu naudas summu iespējams iegūt no valsts par iepriekšējo gadu, ņemot vērā veiktās iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā. Kā tas darbojas?

 1. No sākuma nepieciešams atrast kalkulatoru, kurš ļauj aprēķināt nodokļu atmaksas apmērus. Šādus kalkulatorus piedāvā bankas, un tie pieejami banku mājaslapās.
 2. Kalkulatorā nepieciešams ievadīt nepieciešamos datus. Piemēram, informāciju par to, kādi ir gada bruto ienākumi, kādas iemaksas gada laikā tika veiktas pensiju 3. līmenī un kādas – uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā.
 3. Jāiepazīstas ar informāciju. Kalkulators dod aptuvenus aprēķinus, sniedzot ieskatu tajā, cik no konnkrētajām iemaksām var saņemt naudas izteiksmē. 

Kalkulatoriem ir arī papildus funkcijas. Piemēram, kāds no tiem var norādīt, cik daudz atlicis līdz limitam, no kura var saņemt nodokļu atmaksu, bet cits piedāvās sazināties, lai iegūtu detalizētāku informāciju jautājumu gadījumos. 

Kā saņemt nodokļu atmaksu?

Lai saņemtu pārmaksātos nodokļus, nepieciešams jauna gada sākumā iesniegt ienākumu deklarāciju eds.gov.lv un gaidīt, ko pēc veiktajiem aprēķiniem lems Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Aprekins.lv sagatavotā informācija ļauj vispārīgi saprast, kas ir nodokļu atmaksas kalkulators, kā darbojas nodokļu atmaksa un kam tā pienākas. Vai esi paspējis iesniegt deklarāciju par aizvadīto gadu? Ja nē, dodies uz VID elektronisko sistēmu un saņem nodokļu atmaksu jau pavisam drīz!

Peintbola pirmsākumi

Peinbols sākās stāsts aizsākās 1960. gados, kad Nelson Paint Company izveidoja želatīna lobītu sfēru, kas piepildīta ar eļļas krāsu. Viņi vispirms noslēdza gaisa kuģu automātu Crosmanu, vēlāk Daisiju, lai radītu CO2 darbināmu gaisa pistoli, lai šautu šo sfēru. Sākotnējais pieteikums šīs krāsas un pistoles kombinācijai bija mežizstrādātājiem, lai atzīmētu kokus un sētniekus, lai atzīmētu liellopus no kravas vai zirga. Šis pirmais peintbola lielgabals bija Nel-Spot Paint Pistol, būtībā esošās granulu pistoles pārmērīga versija.

70. gadu beigās draugu grupa – Hayes Noel (akciju brokeris), Bob Gurnsey (sporta preču mazumtirgotājs) un Charles Gaines (rakstnieks) jau gadiem ilgi apsprieda izdzīvošanu mežā. Vai kāds no ielas gudriem no pilsētas būtu tikpat veiksmīgs kā valsts cilvēks ar izdzīvošanas iemaņām no valsts? Debates turpinājās līdz 1981. gadam, kad draugs lauksaimniecības katalogā atklāja Nel-spot pistoli. Ar izvēlēto aprīkojumu Noel un Gurnsey apsēdās un uzrakstīja noteikumus, ko viņi sauca par “Izdzīvošanas spēli”.

Pirmā peintbola spēle tika spēlēta 1981. gada 7. jūnijā Ņūhempšīras mežā. Divpadsmit spēlētāji šajā pirmajā spēlē bija Gaines, Gurnsijs un Noels, kā arī Lionel Atwill un Bob Jones (abi sporta rakstnieki), Jerome Gary (filmu producents), Ritchie White (mežaudzis), Bob Carlson (traumas ķirurgs) , Ken Barrett (riska kapitālists), Ronnie Simpkins (lauksaimnieks), Joe Drinon (akciju brokeris) un Carl Sandquist (līgumslēdzēja novērtētājs). Katram dalībniekam bija Nel-Spot pistole, dažas papildus eļļas krāsas bumbiņas un veikalu aizsargbrilles (tagad uzskatāmas par nedrošām!).

Vairāk nekā 80 akru platībā tika izvietotas vairākas karoga stacijas, katrā stacijā bija 12 dažādu krāsu karogi. Ikviens, kurš vispirms savāca visus divpadsmit karogus vai bija pēdējais spēlētājs, kurš netika likvidēts, bija uzvarētājs. Daži mēģināja darboties no stacijas uz staciju. Carlson, traumas ķirurgs, izvēlējās pārsteigt citus un doties uz likvidēšanu (viņš atzīmēja piecus spēlētājus). Lionel Atwill izjauca Gaines, kliedzot „GRENADE!” Un metot tuvējo sīpolu. Viņš uzlika Gaines un nošāva, bet bumba atlika un Gaines ātri atgriezās un likvidēja Atwill. Uzvarētājs bija balts, mežsargs. Neviens nekad to neredzēja, un viņš nekad nespēlēja nošāva no stacijas uz staciju, kas slepeni vāca visus savus karogus.

Kā sākās peintbols

Bobs Džonss rakstīja rakstu par 1981. gada oktobra Sports Illustrated spēli, kuru drīz sekoja Time Magazine un Sports Afield. Ar vēstulēm tika uzsāktas vēstules ar lūgumiem spēlēt spēli; Gurnseja, Gainesa un Noela redzēja biznesa iespēju. Viņi sāka pārdot starta komplektu, kas ietvēra Nel-Spot pistoli, dažas bumbiņas, kompasu, aizsargbrilles un noteikumus par to, ko viņi sauca par NSG, Nacionālo izdzīvošanas spēli.

Bob Gurnsey paplašināja uzņēmējdarbību, 1982. gada martā atklājot pirmo komerciālo peintbola laukumu Ņūhempšīrā. Viņš zīmola Nacionālo izdzīvošanas spēli un noslēdza līgumu ar Nelson Paint, lai kļūtu par savu peintbola produktu vienīgo izplatītāju. Tad viņš licencēja NSG franšīzi cilvēkiem, kuri vēlas sākt laukus un pārdot aprīkojumu. Vēlāk tajā pašā gadā divi spēlētāji ar nosaukumu Jeff Perlmutter un David Freeman ar biznesa spēli redzēja biznesa iespējas, bet nevarēja panākt vienošanos ar NSG.

Tā vietā viņi paši izlauzās, uzsākot uzņēmumu ar nosaukumu Pursuit Marketing Incorporated vai PMI. Viņi noslēdza gaisa šautenes ražotāju Benjaminu Sheridanu, lai izveidotu jaunu pistoli, misiņa korpusa PG (Pursuit Gun) pistoli, un viņiem bija pašiem savs gleznojums. Šis jaunais uzņēmums bija tikai jaunu jomu un mazumtirgotāju izplatītājs, nevis pārdošana tieši patērētājiem un franšīzēm. Tagad NSG bija konkurence, un piedzima peintbola industrija.

1983. gadā notika pirmā NSG nacionālā čempionāta spēle, un Ontārio, Kanādas komanda „The Unknown Rebels” kļuva par pirmo nacionāli atzīto turnīru uzvarētāju komandu. Gadu gaitā, neskatoties uz to, ka tas bija nelietojams NSG sankcionētajos turnīros, cilvēki sāka pievienot sūkņu rokturus, žurnālu paplašinājumus un gravitācijas padevi Nel-Spots. Drīz sekoja barelu paplašinājumi. Daži spēlētāji sāk sūdzēties, ka šis palielinātais ugunsgrēka un jaudas līmenis sagrauj spēles garu. Bija sākusies peintbola ieroču sacensība.

1984.gadā PG pievienoja nocietinātu tērauda sūkņa rokturi, padarot to par PGP (Pursuit Gun Pump), bet NSG izlaida sākotnējo SplatMaster. SplatMaster bija pirmais peintbola lielgabals, kas tika izstrādāts un izgatavots tieši jaunajam sporta veidam, nevis esošais granulu pistole. Tajā pašā gadā arī tika atklāts, ka spēli sāk saukt par peintbolu, kā arī pirmo ūdens bumbiņu aizpildīšanu. Jums vairs nebija nepieciešama minerālūdeņu attīrīšana pēc spēles! Līdz gada beigām spēle sāk izplatīties uz Austrāliju un Angliju.

Labākais hostings Latvijā – izvēlies pareizi!

Par hostingu ir dzirdējuši daudzi, taču ne visi zina, kas tas ir un kam nepieciešams. Hostinga loma mūsdienu digitālo tehnoloģiju uzplaukstošajā laikmetā ir īpaši svarīga, jo no tā atkarīgs, kā konkrētā mājaslapa interneta pārlūkā darbosies. Raksta turpinājumā lasi un uzzini, kas ir šis hostings, kur pieejams labākais hostings Latvijā un kā salīdzināt piedāvājumu un izvēlēties labāko!

Domēns, hostings, mājaslapa – vai Tu zini atšķirību? Iesācējam un interneta tehnoloģiju nezinātājam šie termini ir sveši, tāpēc pienācis pēdējais laiks par tiem uzzināt detalizētāk!

Kā atšķiras domēns, mājaslapa un hostings?

Visi šie termini ir savstarpēji saistīti, un kopā tie ir veido galveno pamatu, lai Tu, ievadot interneta pārlūka meklētājā kādas mājaslapas adresi, to varētu arī atrast un izmantot. Īsa skaidrojuma veidā tas izskatās šādi – atverot interneta pārlūku, Tu ieraksti meklētājā adresi jeb domēnu, kas tālāk tiek pārveidota par IP adresi serverim jeb hostingam. Saņemot šo informāciju, Tevis izmantotais dators var ielādēt uz šī servera esošos failus, kas kopā veido mājaslapas saturu. Šie trīs elementi ir vienlīdz svarīgi, jo:

 • domēns atšķir mājaslapas citu no citas. Nekad nepastāvēs divi identiski vienādi mājaslapu domēni, kuru saturs būs atšķirīgs, jo domēns ir piesaistīt IP adresēm un konkrētiem failiem, kas tajās ir ievietots. Ja nepastāvētu domēni, interneta lietotājiem, lai nokļūtu uz kādu konkrētu mājaslapu, meklētājā nāktos rakstīt dažādu skaitļu kopumu, kas norādītu uz konktēto serveri jeb hostingu;
 • serveris jeb hostings mājaslapu uztur interneta pārlūkā. Hostings tulkojumā no angļu valodas nozīmē uzturēšana, kas burtiskā nozīmē interneta pasaulē tā arī notiek – digitālie dati tiek turēti uz noteikta servera. Lai saprastu, kas ir serveris, to iespējams pielīdzināt situācijām no dzīves, piemēram, salīdzinot serveri ar tukšām telpām, kas tiek īrētas un par kurām ik mēnesi tiek maksāta īres maksa. Ja dzīvē Tu šīs telpas, visticamāk, iekārtosi pats, tad hostinga gadījumā palīdzēt varēs mājaslapu izstrādātāji.

Paša spēkiem uzturēt mājaslapu nav iespējams, tāpēc nepieciešams vērsties pie uzņēmumiem, kas piedāvā hostinga pakalpojumus. Kā zināt, kuru no piedāvājumiem izvēlēties un kas ietkemē pakalpojuma cenu? Lasi raksta turpinājumā un uzzini!

Labākais hostings Latvijā – kā izvēlēties piemērotāko?

Labu hostingu no slikta jeb ātru no lēna izšķir vairāki noteikumi, kas būtiski var ietekmēt hostinga pakalpojumu sniedzēja izvēli ikvienam. Protams, vienmēr to ietekmēs arī klienta vajadzības un pakalpojuma sniedzēja kvalitāte, bet papildus tam darbosies vēl citi priekšnoteikumi. Kādi tie ir?

 1. Tehniskie aspekti. Ar to saprotams, piemēram, interneta piespriegums un detaļas, kas atrodas ikvienā serverī – procesors, operatīvā atmiņa un cietais disks.
 2. Laiks, kad serveris darbojas. Parasti tas notiek 99,9% apmērā no darbības laika.
 3. Palīdzība klientam. Ir būtiski saprast, kādā diennakts laikā iespējams gūt palīdzību no pakalpojuma sniedzēja un cik vienkārša vai sarežģīta ir savstarpējā saziņa.
 4. Cena. Protams, būtisks faktors ir arī paša pakalpojuma cena, ko ik mēnesi klients atvēl konkrēta hostinga apkalpošanai.

Hostingu salīdzināšanas iespējas

Lai ātri, ērti un vienkārši iepazītos ar hostinga pakalpojumu sniedzējiem Latvijā, ieteicams izmantot salīdzināšanas rīku palīdzību, kas ļauj vienuviet iepazīties ar galveno hostinga sniedzēju piedāvājumu, to salīdzinot pēc:

 • cenas;
 • diska vietas;
 • domēnu skaita;
 • datubāžu pieejamību;
 • e-pasta pievienošanu u.c.

Noteikt, kāds ir labākais hostings Latvijā, ir teju neiespējami, jo tie atšķiras, un katram klientam ir savas vēlmes, kas būtiski var mainīt pakalpojuma pieejamību, cenu un citus raksturojošos elementus, kas nosaka, vai tas ir labs. Ja Tev nepieciešams atrast kompāniju, kas sniedz hostinga pakalpojumus, salīdzini piedāvājumu un iepazīsties ar klientu atsauksmēm!