Termokrūzes atpūtai pie dabas

Atpūšoties pie dabas vienmēr ir aktuāli kādā brīdī sasildīties. Tas ir visa gada garumā, neskatoties uz to vai ir ziema vai vasara. Labas termokrūzes ir modernais palīgs, kas šādās situācijās vienmēr ir līdzi.

Klasiskā izpratnē vislabāk atpūtā pie dabas noder termoss. Paši uzskatām, ka tieši Stanley termosi ir uzticamākie kārtīgam ceļotājam. Tomēr ne vienmēr ir nepieciešams liels termoss – īpaši tad, ja atpūtapie dabas ir īslaicīga un gribās paņemt līdzi tasi karstas kafijas.

Šajā rakstā noskaidrosim, kāpēc tieši termokrūzes ir lieliski sabiedrotie gan ikdienā, gan arī atpūtā pie dabas.

Kāpēc izvēlēties tieši termokrūzes?

Termokrūze ir lielisks sabiedrotais tiem, kam dienas laikā patīk dzert tēju vai kafiju, vai jebkuru citu karsto dzērienu. Šis ir moderns risinājums tam, kā uzturēt savu dzērienu vienlīdz karstu stundām ilgi.

Siltumnoturība vairāku stundu garumā

Mums visiem ir gadījies no rīta steigā līdz galam neizdzert savu tēju vai kafiju. Vai ierasties darbā, uztaisīt sev tasi kafijas un tad tikt novērstam ar darbiem. Rezultātā kafija uz brīdi paliek aizmirsta un jau ir auksta. Termokrūze ir veids, kā šo nepieļaut.

Tajā jau no paša rīta var sataisīt savu karsto dzērienu un neuztraukties par to, ka var nebūt laika to izdzert. Labas termokrūzes ir tādas, kas spēj dzēriena temperatūru ilgstoši uzturēt karstu. Ideālā gadījumā – vismaz 4 stundu garumā.

Visbiežāk tās ir radītas no nerūsējoša tērauda materiāla, kas izolē dzēriena karstumu. Tas tādā veidā tiek pasargāts no aukstuma visapkārt. Tieši tāpēc savu termokrūzi var ielikt arī stindzinoši aukstā sniegā un dzēriena temperatūru tas neietekmēs.

Termokrūzes izvēle

Ērti paņemt līdzi

Galvenā atšķirība starp termosu un termokrūzi ir tā forma un izmērs, kas ļauj termokrūzi bez grūtībām paņemt līdzi ikdienas gaitās. Visbiežāk tās ir nelielā formā ap 0.5 L tilpumu. Tās tiek veidotas šaurā formā, kas sniedz iespēju ērti krūzi paņemt rokās un tā arī pārnēsāt. Attēlā redzamais piemērs ir visai universāls. 

Termokrūzes ir labākā izvēle, kad vēlamies doties garākā pastaigā gar jūru vai pa pilsētas parkiem. Kad no termokrūzes netiek dzerts, to var aizvērt ciet ar vāciņu, lai siltums saglabātos vēl ilgāk.

Dabai draudzīga izvēle

Protams, nevar nepieminēt arī dabai draudzīgo aspektu. Ilgtspējīgi produkti ir daudz dabai draudzīgāki kā vienreiz lietojamie. Ja dodamies uz kafejnīcu pēc kafijas, ir daudz labāk nopirkt kafiju savā līdzi paņemtajā termokrūzē, nekā plastmasas vai papīra krūzē līdzņemšanā. Turklāt daudzas kafejnīcas sniedz atlaidi, ja esi paņēmis līdzi savu termokrūzi.

Sākumā jau var likties, ka nav nekāda starpība, taču ja esi liels kafijas pircējs, tad laika gaitā tevis radītie atkritumi pamatīgi sakrājas. Daba būs priecīga par to, ka tu rūpēsies tai palīdzēt. Ja viena termokrūze spēj radīt tik lielu ietekmi, tad nav iemesla to neizmantot.

Ērti ietilpst auto dzēriena turētājā

Vislabākais ir tas, ka termokrūzes ir paredzētas lietošanai ikdienā. Vairums no tām pat ietilpst mašīnas dzēriena turētāja standarta izmērā. Visas gan nē, tāpēc, ja tas ir aktuāli, pirms pirkšanas tas ir rūpīgi jāpārbauda.

Šāds aspekts gan ļauj savu dzērienu bez raizēm ņemt līdzi arī garākos izbraucienos vai pa ceļam uz darbu malkot savu tēju. Tas ļauj arī pa ceļam piestāt benzīntankos, kur savā krūzē uzpildīt jaunu dzērienu. Par visu padomāts!

Neaizmirsti, ka vienlīdz svarīgi ir dienas laikā arī padzerties ūdeni. Tāpēc ūdens pudele ceļotājam ir vienlīdz svarīgs sabiedrotais.

Termokrūzes

Kuru termokrūzi izvēlēties?

Ir tik daudz zīmolu, tilpumu un veidu, ka uzreiz izvēle var likties sarežģīta. Mēs balstāmies ikviena gadžeta izvēlē uz zīmolu un atsauksmēm par to. 

Stanley termokrūzes

Stanley joprojām ir viens no mūsu iecienītākajiem zīmoliem, arī termokrūžu izvēlē. Termokrūžu izvēlē ir plaši pieejami tilpumu un pats svarīgākais – daudzu stundu noturība. Krāsas ir iecienītās Stanley zemes toņu klasikas, kas mijās ar modernajiem papildinājumiem. Šo krūzi iesakām izvēlēties absolūti ikvienam.

Contigo krūzes

Mūsu otrais favorīts ir Contigo, kas īpaši izceļas ar savu gaumīgo dizainu un praktiskumu. Šī krūze ir īpaši veiksmīga izvēle šoferiem. Tās vāciņa mehānisms ir ērti atverams ar vienas rokas palīdzību, kas pie stūres ir svarīgi. Lai avr padzerties u saglabāt arī drošību automašīnā.

Kambukka lieliskās termokrūzes

Un uzreiz nākošais mūsu topā ir Kambukka zīmols, kuru termokrūzes ir ļoti modernas un stilīgas. Tās ir arī inovatīvas, piedāvājot īpašu vāciņa sistēmu ar trīs dažādiem režīmiem. Šeit nudien par visu ir padomāts, jo vāciņu var turēt atvērtu, pusatvērtu un aizvērtu. 

Cerams, ka šis raksts par to, kas ir labākās termokrūzes un kāpēc, tev noderēja.

Ieskaties arī citos mūsu rakstos, piemēram, Labas dāvanas ceļotājam.

Pieturoties pie ceļotāja tematikas, ieskaties arī rakstā Best travel mugs, lai atrastu sev piemērotāko.

Lai veicas!

Ūdens pudele ceļotājam

Lieliska dāvana ceļotājam ir iespēja aizbraukt uz kādu vēl nezināmu vietu un izbaudīt ko aizraujošu. Tomēr var arī uzdāvināt ko praktisku – ko tādu, kas ceļojumos labi noderēs un atvieglos ceļošanas procesu. Laba dāvana ceļotājam ir funkcionāla ūdens pudele.

Šajā rakstā apkopojām iemeslus, kāpēc ūdens pudele ir laba dāvana ceļotājam visā pasaulē.

Ceļošanai piemērota ūdens pudele

kā izvēlēties udens pudeli

Ūdens pudele ir universāla dāvanas ideja, kas piemērota ceļošanai un jebkuram citam dzīves gadījumam. To iespējams ņemt līdzi gan lidojumā ar gaisa balonu, gan arī atpūšoties SPA centrā.

Apceļojot dažādas pasaules valstis, atcerēties regulāri padzerties ir īpaši svarīgi. Turklāt daudzās ārzemes vietās, piemēram, Anglijā vai Šveicē, bezmaksas dzeramais ūdens ir vairāk pieejams kā Latvijā. Visbiežāk kafejnīcās un restorānos atļaus uzpildīt savu ūdens pudeli – nevajag kautrēties jautāt!

Interneta veikals ŪDENS PUDELE apkopo labas un kvalitatīvas ūdens pudeles, lai ikdienā katram būtu sev piemērots sabiedrotais, kas atgādinās padzerties. Kategorijā Ūdens pudeles pārgājienam atradīsi labas dāvanas idejas, kas noderēs ceļojumā.

Laba alternatīva ir termoss, kas īpaši noderīgs būs tiem, kam patīk ceļot dabā. Nekas nav labāks par karstu tēju vai kafiju pēc daudziem nostaigātiem kilometriem.

Kā atrast labu ūdens pudeli ceļojumam

ūdens pudele ceļotājam

Ceļojot ir svarīgi iegādāties gadžetus, kas ceļošanas procesu atvieglos, nevis apgrūtinās. Nepareizi izvēlēta ūdens pudele var kalpot kā visai liels apgrūtinājums, tāpēc sniegsim dažus noderīgus padomus, kā nenošaut greizi.

Izvēlies vieglāku materiālu

Ceļojumiem un pārgājieniem piemērotākais pudeles materiāls ir ilgtspējīgā plastmasa, silikons var nerūsējošais tērauds. Lai arī tērauda pudeles ir smagākas par citām nosauktajām, šim materiālam ir vairākas priekšrocības, ko tūliņ apskatīsim.

Ja tiktu izvēlēta, piemēram, stikla ūdens pudele, tad tas būs lieks smagums, ko nēsāt līdzi un ātrāk piekust.

Tilpums, kas atbilstošs ūdens pieejamībai

Ja ceļojums notiks lielā pilsētā, tad nevajadzētu satraukties par ūdens nepieejamību. Kā jau iepriekš minējām – ūdens pudeles ārzemēs lielākoties daudz kur ir iespējams bezmaksas uzpildīt. Tad derēs arī 500ml-700ml ūdens pudele.

Tomēr, ja ceļojums notiek dabā ar limitētu dzeramā ūdens pieeju, tad labāk jau laikus parūpēties par lielāka tilpuma pudeli.

Viegla pieeja ūdenim

Ceļojumam iesakām izvēlēties sportam paredzētu ūdens pudeli, īpaši ar klik korķi. Klik korķis ļauj ērti atvērt pudeli, piespiežot pogu ar vienu roku.

Lai arī ceļošanas mērķis nav ātri pārvietoties no punkta A uz punktu B, reizēm tā tomēr gadās. Tādos brīžos negribas lieki tērēt laiku, lai meklētu un skrūvētu ūdens pudeli.

Viegli pārnēsājama

Ceļošanai piemērotai ūdens pudelei vajadzētu nākt ar rokas siksniņu vai karabīni, kas ļaus pudeli piestiprināt pie somas, rokas vai riteņa. Tādā veidā pudele nepazudīs un vienmēr būs rokas stiepiena attālumā. 

Laba alternatīva tiem, kam labāk patīk padzerties karstu dzērienu, atrodama rakstā Termokrūzes atpūtai pie dabas.

Drošs un hermētisks vāciņš

Lai pārliecinātos par to, ka ūdens no pudeles neizlīs, nepieciešams pievērst uzmanību pudeles vāciņam. Ja tas ir hermētiski nostiprināts un vēl ar silikona gredzenu, tas sniedz papildus drošību pret noplūdēm.  

Ievērojot šos nosacījumus, tev vajadzētu atrast lielisku ūdens pudeli ceļotājam svētkos!

Ja esi arī citu dāvanu ceļotājam meklējumos, ieskaties mūsu rakstā Labas dāvanas ceļotājam.

Kredītu restrukturizācija bez ķīlas

Nonākšana kredītgrūtībās var gadīties pat visprātīgākajiem un stabilākajiem kredītņēmējiem, taču ir svarīgi šādos apstākļos neapjukt, bet atrast pareizo izeju. Kā viens no ceļiem, ko izmanto arvien vairāk klientu, ir kredītu restrukturizācija jeb kredīta nosacījumu mainīšana, kas visbiežāk nozīmē kredīta termiņa pagarināšanu un sadalīšanu mazākos, vieglāk sedzamos kredīta maksājumos, kā piemēram, kredītu restrukturizācija bez ķīlas, kas ļauj sadalīt kredītu gana mazos maksājumos, lai tos izdotos segt no regulārajiem ienākumiem.

Kas ir kredītu restrukturizācija?

Kredītu restrukturizāciju varam novērot dažādās situācijās, gan, kā kredītu apvienošanu, gan arī situācijās, kad vienkārši vēlamies iegūt izdevīgākus kredīta nosacījumus vai pāriet pie cita aizdevēja. Piemēram, ja iepriekš esam noslēguši aizdevumu ar atmaksas termiņu uz 6 mēnešiem, mainoties finanšu situācijai, varam to pārstrukturizēt uz 3 mēnēšu vai 12 mēnešu termiņu, lai paātrinātu vai pagarinātu kredīta atdošanas termiņu. Pieprasītākais no risinājumiem ir kredītu restrukturizācija bez ķīlas, it īpaši, ja tādējādi iespējams atbrīvoties no kredīta, kas iepriekš slēgts, ieķīlājot īpašumu.

Kā tā var palīdzēt ātrāk atdot parādus?

Ja apzināmies, ka uzņemtās kredītsaistības kļūst par apgrūtinājumu un nespējam vairs segt maksājumus tādos apjomos, kā iepriekš cerējām, tad viens no risinājumiem ir meklēt izdevīgākus termiņus un zemākus ikmēneša maksājumus, ko nodrošina, piemēram, vairāku kredītu apvienošana vienā. Visbiežākās problēmas kredītņēmējiem rada ātrie kredīti, jo to atdošana ir neelastīga un atmaksas termiņa nokavēšana rada papildus izdevumus, tādējādi, ja saprotam, ka visu kredīta summu nevarēsim atdot uzreiz, kā tas bija paredzēts kredīta līgumā, tad nākas meklēt citu risinājumu, un, kā viens no tiem, ir atro kreditu apvienosana. Ja aizdevums ir pie viena kredītdevēja, tad viena no iespējam ir pārrunu ceļā vienoties par termiņa pagarināšanu vai kredīta sadalīšanu vairākos, bet mazākos ikmēneša maksājumos, taču jārēķinās, ka ne visi kredītdevēji piekrīt šādām izmaiņām kredīta nosacījumos.

Kāpēc viens maksājums ir ērtāk nekā n-tie maksājumi?

Ja esam paspējuši aizņemties vairākus ātros kredītus, tie rada stresu un var aizsākt nebeidzamu saistību ķēdi, kas pāraug nopietnās kredītgrūtības. Nespējot atdot vienu ātro kredītu, cilvēki mēdz noformēt papildus aizdevumu pie cita aizdevēja, lai atmaksātu iepriekšējo kredītu, tā soli pa solim, kredītņēmējs var attapties ar vairāku ātro kredītu saistībām, kuras vairs nav iespējams atmaksāt uzreiz vienā maksājumā, un aktuāla kļūst iespēja restrukturizēt esošos kredītus jaunā, samērīgākā un izpildāmā kredīta formā, piemēram, kredītu apvienošana vienā maksājumā, sadalot visu kredītu kopsummu mazākās daļās, samērīgā atmaksas grafikā, turklāt tādējādi mazinās risks palaist garām vai nokavēt kādu no daudzajiem maksājumiem.

Visbiežākais risinājums šādos gadījumos ir ātro kredītu pārkreditācija, kas piedāvā atmaksāt Jūsu ātros kredītus, tā vietā noslēdzot jaunu kredītlīgumu par summu, kas nosedz visas iepriekšējās saistības, jeb vienotu līgumu ar garāku atmaksas termiņu un zemākiem ikmēneša izdevumiem. Tiesa gan, ātro kredītu apvienošana nozīmē pārmaksāt papildus procentus no jau tā augstās summas, taču, ja parēķinām, cik daudz naudas mēs citādi ieguldītu termiņu pagarināšanā un soda procentos, tad kredītu pārkreditācija ir ļoti izdevīgs un ērts risinājums.

Vai iespējama kredītu restrukturizācija bez ķīlas?

Kredītu restrukturizācija jeb kredītu pārkreditācija bez ķīlas parasti ir iespējama, ja Jums ir laba, stabila finanšu situācija, kā arī nesabojāta kredītvēsture.

Kādos gadījumos ķīla nav nepieciešama?

  • Varat uzrādīt pietiekami augstus ienākumus pēdējo 3 mēnešu laikā.

  • Jūsu ienākumi ir regulāri un stabili.

  • Jums ir pozitīva kredītvēsture.

  • Jau iepriekš esat veiksmīgi sadarbojies ar izvēlēto aizdevēju, savlaicīgi izpildot līguma nosacījumus un nokārtojot savas kredītsaistības tam paredzētajos termiņos un apjomos.

  • Aizdevējs piekrīt citiem garantijas veidiem.

Ja Jūsu finanšu situācija pēdējo mēnešu laikā ir būtiski uzlabojusies, tad tā var būt arī iespēja atbrīvoties no kredītsaistībām, kurā ir ieķīlāts īpašums. Piemēram, ja pirms pus gada esat noslēdzis kredītlīgumu ar ieķīlātu automašīnu, jo tajā brīdī zemu ienākumu dēļ ķīla bija vienīgā iespējamā garantija, tad, situācijai uzlabojoties, varat atrast izdevīgākus, drošākus nosacījumus, un iespējama arī kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, ja plānoto maksājumu segšana iespējama ar ikmēneša ienākumu palīdzību.

Kādos gadījumos bez ķīlas netikt galā?

Ja nevarat izpildīt kādu no iepriekš minētajiem nosacījumiem, piemēram, ja Jūsu finanšu situācija ir nestabila vai arī agrāk esat sabojājis kredītvēsturi pie kāda no aizdevējiem, var tikt pieprasīta ķīla. Tas ir īpaši aktuāli lielu aizdevumu gadījumā, piemēram, kad nepieciešama nevis pāris ātro aizdevumu apvienošana, bet gan lielāku kredītu pārstrukturizācija, piemēram, auto kredīta pārnešana pie cita aizdevēja. Katrs aizdevējs izvērtē iespējamos riskus, un, jo augstāki riski, ka varat nespēt pildīt uzņemtās saistības, jo lielāka iespēja, ka tiks pieprasīta ķīla.

Kas jāņem vērā, izvēloties kredītu restrukturizāciju?

Neatkarīgi no tā, vai izvēlētais pakalpojums ir ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā vai termiņu un nosacījumu maiņa, jāatceras, ka gluži tāpat, kā jebkura cita aizdevuma gadījumos, būtiska būs Jūsu kredītvēsture, finansiālā stabilitāte un esošo kredītsaistību apjoms. Vairumā gadījumu kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi tiek atteikta, bet, ņemot vērā, ka šāda pakalpojuma pieprasīšana liecina par kredītņēmēja vēlmi neiekļūt atkārtotās kredītgrūtībās, kā tas bijis jau iepriekš dzīvē, tad ir daļa aizdevēju, kas ir pretimnākoši un gatavi sniegt klientiem iespēju izkļūt no kredītu sloga, tiesa gan, šādos gadījumos parasti procentu likme ir augstāka, jo ietver lielākus riskus. Kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi ir bīstama gan aizdevējam, gan aizņēmējam, jo negatīvie ieraksti kredītvēsturē var liecināt gan par neapdomīgu, gan ļaunprātīgu aizņemšanos, un iepriekš piedzīvotās finanšu neveiksmes var atkārtoties arī nākotnē.

Taču, kā jebkura aizdevuma un kredīta gadījumā būtiska ir ne tikai kredītņēmēja kredītvēsture, tikpat būtiska ir arī aizdevēja reputācija un stabilitāte, it īpaši, ja tiek izmantota kredītu apvienošana online, kad varat paļauties un uzticēties tikai informācijai internetā, kas var būt arī nepatiesa. Lai izvairītos no nokļūšanas krāpnieku rokās, ir svarīgi rūpīgi izlasīt līguma nosacījumus, pārlasīt informāciju par aizdevēju, kā arī iepazīties ar klientu atsauksmēm par šo aizdevēju. Turklāt, ja meklējam informāciju par aizdevēju, varam meklēt mājaslapā “www.credly.lv”, kas vienlaikus ļaus atrast informāciju par visiem aizdevējiem, kas piedāvā šo pakalpojumu, kā arī vienlaikus salīdzināt, kurš no tiem ir izdevīgākais un labākais Jūsu gadījumā.