Peintbols

Izklaide aktīvas atpūtas piekritējiem – peintbols

Peintbols no angļu valodas tulkojas kā “krāsas bumbiņa”. Tas ir komandu sports, kas var tikt spēlēts gan telpās, gan ārpus tām. Peintbols ir lieliski piemērots gan ģimenēm ar bērniem, gan dažāda vecuma draugu grupām, kas vēlas aktīvi pavadīt laku.

Peintbols šobrīd nav atzīts par oficiālu sporta veidu, bet šīs spēles spēlētāji lēš, ka tas ir tikai laika jautājums. Latvijā peintbolā trenējas vairākas komandas, kuras aktīvi sacenšas savā starpā peintbola turnīros. Šie sporta entuziasti katru nedēļu apmeklē treniņus, kuros pilnevido savu fizisko sagatavotību un stratēģisko domāšanu. Taču peintbols nav sarežģīta spēle. Tādēļ to var spēlēt jebkura sagatavotības līmeņa spēlētājs.

Peintbols Rīgā spēlejams vismaz trīs dažādās trasēs, tai skaitā ir pieejams arī peintbols telpās.  Viena no populārākajām trasēm Rīgā ir peintbols Andrejsalā.

Peintbols cenas ziņā daudz neatšķiras no citām brīvdienu izklaidēm, ta nav dārga izklaide. Spēles cena atkarīga no izvēlētā ekipējuma, taču dārgākā komplektācija nemaksās vairāk kā 20 eiro uz personu.

Peintbols nav bīstams un tam nav vecuma ierobežojumu

Dažiem šī izklaide varētu šķist bīstama, īpaši peintbols bērniem. Varam jūs nomieirnāt – peintbols nav bīstams. Sliktākajā gadījumā tas var atstāt zilumus uz miesas, taču lielākas traumas nav iespējamas. Protams, spēlējot peintbolu, ir jaievēro dažādi drošības noteikumi. Piemēram, lai izvairītos no galvas un sejas traumām, kas var būt sāpīgi, ja ar krāsas bumbiņu tiek šauts no tuva attāluma, peintbola noteikumi paredz dažādu bīstamu aktivitāšu aizliegumu.

Peintbolu spēlē ar pneimatiskajiem ieročiem, kurus spēlētāji bieži sauc par marķieriem. Šajos ieročos, kuri atgādina īstus šaujamieročus, enerģija rodas saspiesta gaisa vai oģļskābās gāzas rezultātā. Neviens no šiem enerģijas iegūšanas veidiem nav bīstams, tas nevar uzsprāgt. Ieroči šauj ar lodītēm, kurās ir iepildīta krāsa. Krāsas, ko izmanto peintbolā,  ir želatīna apvalkā iepildītas pārtikas krāsvielas, kas cilvēka ķermenim nav kaitīgas pat tad, ja netīšām iekļūst mutē. Šīs krāsas ir viegli izmazgāt un tās neatstāj traipus. Šī pati pārtikas krāsviela tiek izmantota arī peintbola granātās un mīnās. Ierocim izšaujot peintbola bumbiņu, tā izšķīst tiklīdz sastopas ar savu mērķi. Atkarībā no šāvēja un mērķa savstarpējā attāluma, sitiens no lodītes dažkārt var būt mazliet sāpīgs. Tieši šī iemesla dēļ peintbola entuziasti neiesaka šaut no no tuvāka attāluma kā 3 metri.

Tiem, kuriem peintbols vēl aizvien šķiet bīstams, iesakām kaut ko vienkāršāku, bet nebūt ne garlaicīgāku – lāzerpeintbols. Tas tiek spēlēts telpās un ir ļoti drošs pasākums, jo nenotiek saskarsme ar izšautiem objektiem.

TOP peintbola spēļu scenāriji

Peintbola notiekumi atšķiras no spēles veida un izvirzītā spēles mērķa. Viens no izplatītākajām stratēģijām ir “spēlešana kariņos”, kuras mērķis ir “iznīcināt” pretinieka komandu.  Spēles dalībnieki sadalās divās komandās un cīnas viena pret otru. Līdz ko pretinieka krāsas bumbiņa ir trāpījusi spēlētājam, viņš tiek uzskatīts par zaudētāju un no spēles izstājas. Zaudē tā komanda, uz kuras kostīmiem ir visvairāk peintbola krāsas, respektīvi, pa kuru visvairāk reizes būs trāpījusi pretinieka komanda.

Populārākie peintbola spēļu scenāriji:

  1.   Kariņi
  2. Top Gun – spēlētāji spēlē katrs par sevi. Uzvar tas, kurš paliek pēdējais.
  3. Nosargā karogu – katrai komandai tiek iedalīts savs karogs, kurš spēles laikā ir jānosargā. Uzvar tas, kurš ir ieguvis pretinieku komandas karogu.
  4. Futbols – spelētāji spēlē divās komandās. Spēles laukumam pa vidu tiek novietots karogs. Uzvar tā komanda, kura karogu atnes uz savas komandas “drošo laukumu” jeb “štābu”.