Vietas, ko noteikti vajadzētu apskatīt Latvijā

Kamēr turpinās vasaras un atvaļinājuma laiks, ir vērts tuvināties un turpināt ceļu pa visu Latviju. Ceļiem, kas ved uz nezināmām vietām, mūsu zemes unikālie apskates objekti un stūri, kur cilvēki, kas ir apņēmīgi un entuziastiski, ir aizņemti. Šoreiz par vietām, kurās esmu uzturējies, man ir vislabākie iespaidi un ieteikumi citiem. Ļoti neliela daļa no visiem, ko jūs varat pieredzēt, apskatīt un sajust Latvijā.

Dzīvā sudraba muzejs

Limbaži ir vienīgais sudraba muzejs Latvijā. Izstādi veido oriģinālie Oļegers Auzers darbi no sudraba, katrs ar stāstu, ko rokasgrāmata dara pieejamu muzeja apmeklētājiem. Iespaidīgākais gabals – sudraba pils stāsts ir kā pasaku grāmata. Ieskats valdzinoša sudraba pasaulē ir intriģējošs, aizraujošs un neaizmirstams kā pati dzīve.

Tropu tauriņi Tervete

Tervete ir neliels unikāls tropiskais stūrītis – visu veidu, formu un krāsu tauriņu gaisotne. Es vēl tur vēl neesmu, bet, ja es eju uz Tērvestu, es iekļau šo vietu manā sarakstā.

Kristus kalna karalis

Aglonas kalna nogāzē atrodas skaists skulptūru parks, kas parāda notikumus, kas saskaņā ar Paktu norisinājās no cilvēces sākuma līdz pat mūsdienām. Pašlaik ir uzstādīti vairāk nekā 220 dažādas skulptūras un to kompozīcijas. Kopā ar dārziem un mākslīgiem dīķiem skulptūru parks aizņem aptuveni 20 ha platību. Esmu bijis tur pirms septiņiem gadiem, bet es nedomāju, ka atkal to redzētu, jo šķiet, ka šī vieta tiešām ir radīta dvēselei un prāta mieram. Un arī Aglonas bazilika ir vieta, kur es vēlos atgriezties.

Rūjienas Ķoņu dzirnavas

Vienīgā vieta Latvijā, kur graudi tiek mizoti kopā, izgriež vilnu, šuj paklājus un spilvenus, pildīti ar aitu vilnu. Ja esat tuvumā, es absolūti iesaku šo vietu apmeklēt, jo tai ir laba aura, un noteikti var atrast īstu dārgumu – otru realitātes sajūtu, seno, īstu un nepretenciozu lauku mājas smaku, koksni, uguni un zemi. Ķieģeļu un maizes iegāde, aitu vilnas segu un spilvenu iegāde, viesu nams, pirts un lauki ir lieliska kombinācija lielākam vai mazam laikam Ķonu dzirnavās.

Lavandas lauki Vidzemē un Kurzemē

Jums nav jādodas uz Franciju vai Holandu, lai jūsu acis izskatās lavandas-rūsas, jo šāda lielība ir pieejama tieši šeit Latvijā. Sapnis par izcilajiem cilvēkiem ir kļuvis par realitāti – vairāk nekā 2 hektāri smaržīgu lavandas brīnumu. Fermā ir arī veikals, ko var izmantot lavandas spilveniem, eļļai, ziedam un saulētai lavandai. Vasaras fotosesija par lavandu laukos – vai tas nav kārdinājums to darīt? Patiesi, aptuveni augusta vidū, lavandas sausiņa samazinās, tāpēc to jāņem vērā, plānojot saimniecību pārbaudi.

Cēsu Jaunā pils un Cēsu Viduļu pils

Pagājušajā gadā apmeklēja Cēsu pilis un mani satraukti – Jaunā pils ar atjaunotu interjeru, kas ir tikpat pievilcīga kā Rundāles pilī, bet Cēsu viduslaiku pils – ambicioza viduslaiku atmosfēra, iespaidīgs izskats un aizraujoši stāsti, tāpēc Cēsis joprojām ir vilinošs galamērķis arī mani Turklāt es pievērsu uzmanību Cēsu vecpilsētas nelielai kafejnīcai Vinetai un Allam Karumlādai, kuru veikals padara to par reālu aizskarošu mīļotājiem un 30 gadus veciem mājsaimniecības retro mīļotājiem.

Valensas piramīda

Kurš būtu domājis, ka Latvijā ir piramīdas, kas ir diezgan atšķirīgas no tām, kas atrodamas Ēģiptē un citur pasaulē. Ir teikts, ka piramīdas piesaista un koncentrē kosmosa spēkus un var aiziet prom, lai noskaidrotu Valpene. Labiekārtots lauku ceļš ir sasniedzams ārkārtīgi augstā klinšu kupolā, kas tika uzcelts Ziedoņa draugu iniciatīvas laikā Krisjanas Barona svinībām. Ja kāds zina citu piramīdu Latvijā, dodiet ziņu.
Dikļu pils

Varbūt mēs jau esam pieraduši pie tā katrā pagastā aiz dažkārt aizaugušas krūmājiem, citur skaisti iztīrīti un apdzīvoti kolonnas bijušie vācu saimnieki un lepojas ar savu laikmeta pieredzi māju krāšņumā, kas rada mantojumu vai pat pils nosaukumu. Daudzi no tiem ir atjaunoti un rada savdabīgu antīkās šarmu. Es esmu bijis vairākas pilis un muižas, un visur pirmais iespaids bija citāds. Varbūt subjektīvs, bet Dikļu pils ierindo pa labi, pa burvīgo atmosfēru, siltu uzņemšanu, skaistām ainavām un garastāvokli, ko radījušas vēsturiskās mēbeles, gleznas, funkcionējošas krāsnis un grezni lustras, es zināju pilis un muižu ēkas. Dikļu pils vienkārši skaisti klīst pa istabām un sajūta mazliet aristokrātisks. Vasaras vakarā terase ir atvērta vakariņām un dzīvā ugunī gaismā, ar siltu apgaismotu segu, varat iegremdēt skaistās sarunas ar galileādi, plūdi svaigā dīķī.

Published by

Explorers

Sveicināti, čeļotāji! Mani sauc Toms, esmu liels ceļotāju piekritējs. Katrā atvaļinājumā ceņšos saplānot kādu ceļojumu, un apceļot vietas, ko vēl neesmu redzējis. Ja, arī esi liels ceļotājs, seko līdzi blogam!