Kredītu restrukturizācija bez ķīlas

Nonākšana kredītgrūtībās var gadīties pat visprātīgākajiem un stabilākajiem kredītņēmējiem, taču ir svarīgi šādos apstākļos neapjukt, bet atrast pareizo izeju. Kā viens no ceļiem, ko izmanto arvien vairāk klientu, ir kredītu restrukturizācija jeb kredīta nosacījumu mainīšana, kas visbiežāk nozīmē kredīta termiņa pagarināšanu un sadalīšanu mazākos, vieglāk sedzamos kredīta maksājumos, kā piemēram, kredītu restrukturizācija bez ķīlas, kas ļauj sadalīt kredītu gana mazos maksājumos, lai tos izdotos segt no regulārajiem ienākumiem.

Kas ir kredītu restrukturizācija?

Kredītu restrukturizāciju varam novērot dažādās situācijās, gan, kā kredītu apvienošanu, gan arī situācijās, kad vienkārši vēlamies iegūt izdevīgākus kredīta nosacījumus vai pāriet pie cita aizdevēja. Piemēram, ja iepriekš esam noslēguši aizdevumu ar atmaksas termiņu uz 6 mēnešiem, mainoties finanšu situācijai, varam to pārstrukturizēt uz 3 mēnēšu vai 12 mēnešu termiņu, lai paātrinātu vai pagarinātu kredīta atdošanas termiņu. Pieprasītākais no risinājumiem ir kredītu restrukturizācija bez ķīlas, it īpaši, ja tādējādi iespējams atbrīvoties no kredīta, kas iepriekš slēgts, ieķīlājot īpašumu.

Kā tā var palīdzēt ātrāk atdot parādus?

Ja apzināmies, ka uzņemtās kredītsaistības kļūst par apgrūtinājumu un nespējam vairs segt maksājumus tādos apjomos, kā iepriekš cerējām, tad viens no risinājumiem ir meklēt izdevīgākus termiņus un zemākus ikmēneša maksājumus, ko nodrošina, piemēram, vairāku kredītu apvienošana vienā. Visbiežākās problēmas kredītņēmējiem rada ātrie kredīti, jo to atdošana ir neelastīga un atmaksas termiņa nokavēšana rada papildus izdevumus, tādējādi, ja saprotam, ka visu kredīta summu nevarēsim atdot uzreiz, kā tas bija paredzēts kredīta līgumā, tad nākas meklēt citu risinājumu, un, kā viens no tiem, ir atro kreditu apvienosana. Ja aizdevums ir pie viena kredītdevēja, tad viena no iespējam ir pārrunu ceļā vienoties par termiņa pagarināšanu vai kredīta sadalīšanu vairākos, bet mazākos ikmēneša maksājumos, taču jārēķinās, ka ne visi kredītdevēji piekrīt šādām izmaiņām kredīta nosacījumos.

Kāpēc viens maksājums ir ērtāk nekā n-tie maksājumi?

Ja esam paspējuši aizņemties vairākus ātros kredītus, tie rada stresu un var aizsākt nebeidzamu saistību ķēdi, kas pāraug nopietnās kredītgrūtības. Nespējot atdot vienu ātro kredītu, cilvēki mēdz noformēt papildus aizdevumu pie cita aizdevēja, lai atmaksātu iepriekšējo kredītu, tā soli pa solim, kredītņēmējs var attapties ar vairāku ātro kredītu saistībām, kuras vairs nav iespējams atmaksāt uzreiz vienā maksājumā, un aktuāla kļūst iespēja restrukturizēt esošos kredītus jaunā, samērīgākā un izpildāmā kredīta formā, piemēram, kredītu apvienošana vienā maksājumā, sadalot visu kredītu kopsummu mazākās daļās, samērīgā atmaksas grafikā, turklāt tādējādi mazinās risks palaist garām vai nokavēt kādu no daudzajiem maksājumiem.

Visbiežākais risinājums šādos gadījumos ir ātro kredītu pārkreditācija, kas piedāvā atmaksāt Jūsu ātros kredītus, tā vietā noslēdzot jaunu kredītlīgumu par summu, kas nosedz visas iepriekšējās saistības, jeb vienotu līgumu ar garāku atmaksas termiņu un zemākiem ikmēneša izdevumiem. Tiesa gan, ātro kredītu apvienošana nozīmē pārmaksāt papildus procentus no jau tā augstās summas, taču, ja parēķinām, cik daudz naudas mēs citādi ieguldītu termiņu pagarināšanā un soda procentos, tad kredītu pārkreditācija ir ļoti izdevīgs un ērts risinājums.

Vai iespējama kredītu restrukturizācija bez ķīlas?

Kredītu restrukturizācija jeb kredītu pārkreditācija bez ķīlas parasti ir iespējama, ja Jums ir laba, stabila finanšu situācija, kā arī nesabojāta kredītvēsture.

Kādos gadījumos ķīla nav nepieciešama?

  • Varat uzrādīt pietiekami augstus ienākumus pēdējo 3 mēnešu laikā.

  • Jūsu ienākumi ir regulāri un stabili.

  • Jums ir pozitīva kredītvēsture.

  • Jau iepriekš esat veiksmīgi sadarbojies ar izvēlēto aizdevēju, savlaicīgi izpildot līguma nosacījumus un nokārtojot savas kredītsaistības tam paredzētajos termiņos un apjomos.

  • Aizdevējs piekrīt citiem garantijas veidiem.

Ja Jūsu finanšu situācija pēdējo mēnešu laikā ir būtiski uzlabojusies, tad tā var būt arī iespēja atbrīvoties no kredītsaistībām, kurā ir ieķīlāts īpašums. Piemēram, ja pirms pus gada esat noslēdzis kredītlīgumu ar ieķīlātu automašīnu, jo tajā brīdī zemu ienākumu dēļ ķīla bija vienīgā iespējamā garantija, tad, situācijai uzlabojoties, varat atrast izdevīgākus, drošākus nosacījumus, un iespējama arī kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, ja plānoto maksājumu segšana iespējama ar ikmēneša ienākumu palīdzību.

Kādos gadījumos bez ķīlas netikt galā?

Ja nevarat izpildīt kādu no iepriekš minētajiem nosacījumiem, piemēram, ja Jūsu finanšu situācija ir nestabila vai arī agrāk esat sabojājis kredītvēsturi pie kāda no aizdevējiem, var tikt pieprasīta ķīla. Tas ir īpaši aktuāli lielu aizdevumu gadījumā, piemēram, kad nepieciešama nevis pāris ātro aizdevumu apvienošana, bet gan lielāku kredītu pārstrukturizācija, piemēram, auto kredīta pārnešana pie cita aizdevēja. Katrs aizdevējs izvērtē iespējamos riskus, un, jo augstāki riski, ka varat nespēt pildīt uzņemtās saistības, jo lielāka iespēja, ka tiks pieprasīta ķīla.

Kas jāņem vērā, izvēloties kredītu restrukturizāciju?

Neatkarīgi no tā, vai izvēlētais pakalpojums ir ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā vai termiņu un nosacījumu maiņa, jāatceras, ka gluži tāpat, kā jebkura cita aizdevuma gadījumos, būtiska būs Jūsu kredītvēsture, finansiālā stabilitāte un esošo kredītsaistību apjoms. Vairumā gadījumu kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi tiek atteikta, bet, ņemot vērā, ka šāda pakalpojuma pieprasīšana liecina par kredītņēmēja vēlmi neiekļūt atkārtotās kredītgrūtībās, kā tas bijis jau iepriekš dzīvē, tad ir daļa aizdevēju, kas ir pretimnākoši un gatavi sniegt klientiem iespēju izkļūt no kredītu sloga, tiesa gan, šādos gadījumos parasti procentu likme ir augstāka, jo ietver lielākus riskus. Kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi ir bīstama gan aizdevējam, gan aizņēmējam, jo negatīvie ieraksti kredītvēsturē var liecināt gan par neapdomīgu, gan ļaunprātīgu aizņemšanos, un iepriekš piedzīvotās finanšu neveiksmes var atkārtoties arī nākotnē.

Taču, kā jebkura aizdevuma un kredīta gadījumā būtiska ir ne tikai kredītņēmēja kredītvēsture, tikpat būtiska ir arī aizdevēja reputācija un stabilitāte, it īpaši, ja tiek izmantota kredītu apvienošana online, kad varat paļauties un uzticēties tikai informācijai internetā, kas var būt arī nepatiesa. Lai izvairītos no nokļūšanas krāpnieku rokās, ir svarīgi rūpīgi izlasīt līguma nosacījumus, pārlasīt informāciju par aizdevēju, kā arī iepazīties ar klientu atsauksmēm par šo aizdevēju. Turklāt, ja meklējam informāciju par aizdevēju, varam meklēt mājaslapā “www.credly.lv”, kas vienlaikus ļaus atrast informāciju par visiem aizdevējiem, kas piedāvā šo pakalpojumu, kā arī vienlaikus salīdzināt, kurš no tiem ir izdevīgākais un labākais Jūsu gadījumā.

Published by

Explorers

Sveicināti, čeļotāji! Mani sauc Toms, esmu liels ceļotāju piekritējs. Katrā atvaļinājumā ceņšos saplānot kādu ceļojumu, un apceļot vietas, ko vēl neesmu redzējis. Ja, arī esi liels ceļotājs, seko līdzi blogam!